nadace leontinkaNové senzorické pomůcky a diagnostické nástroje pro děti se zrakovým postižením

29.9.2021

Díky podpoře od Diplomatic Spouses Association Prague mohla Nadace Leontinka spolufinancovat nákup důležitých diagnostických nástrojů a senzorických pomůcek pro optimální zrakový trénink dětí.

Včasná diagnóza zrakové vady a nastavení té správné zrakové stimulace a terapie může malému dítěti doslova zachránit jeho zrak. Proto Nadace Leontinka dlouhodobě spolupracuje se středisky rané péče, která dětem se zrakovým a kombinovaným postižením a jejich rodinám nabízejí bezplatné poradenství a pomoc.

Diplomatic Spouses Association in Prague letos podpořila Nadaci Leontinka částkou ve výši 50 tisíc korun určených právě pro nákup důležitých diagnostických nástrojů a senzorických pomůcek pro optimální zrakový trénink. Speciální prosvětlený optotyp, světelný panel a optická světelná vlákna tak už teď pomáhají dětem ze Společnosti pro ranou péči v Českých Budějovicích.

Světelný optotyp, neboli vyšetřovací tabule se symboly, slouží k vyšetření zrakové ostrosti, které je součástí funkčního vyšetření zraku každého klienta. Dle věku a schopností volíme konkrétní typ testu. Výhodou tohoto konkrétního typu optotypu je, že zajistí dostatečné osvětlení symbolů a stabilní vzdálenost. Další světelné pomůcky, světelný panel a světelné vlasy, jsou určeny dětem s těžším zrakovým postižením a dětem s kombinovaným postižením. Dítě se zrakovým postižením potřebuje posilovat zrakové funkce a dovednosti a je nutné používat speciálně vybrané pomůcky s vysokým barevným kontrastem a/nebo světelné pomůcky," popisuje Mgr. Kateřina Doskočilová, zraková terapeutka, poradkyně rané péče a metodička stimulace zraku.

Děkujeme Diplomatic Spouses Association za tuto úžasnou podporu Nadaci Leontinka a dětem se zrakovým postižením.

The illuminated optotype, the light box and the fiber optic strands have been purchased with financial support from the Diplomatic Spouses Association in Prague.

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

RunTour Ostrava - 11.6. Dolní Vítkovice

0

V sobotu 11. června zavítá běžecká série RunTour opět do Ostravy do jedinečného areálu Dolních Vítkovic. Na tratích mezi…

více >

VLTAVA RUN 2022 7. účast štafety Nadace Leontinka

0

V sobotu 14. května ve 4 hodiny a 30 minut odstartuje již posedmé štafeta 12ti zrakově postižených běžců a 11ti skvělých…

více >

300 tisíc korun na podporu vzdělávání dětí nevidomých rodičů přispěl projekt Čtení pomáhá i individuální dárci

0

Celkovou částkou 300 tisíc korun podpořila Nadace Leontinka v tomto i minulém školním roce vzdělávání dětí, jejichž rod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři