nadace leontinkaZávod Generali Česká Red Run přinesl 120 tisíc korun pro děti se zrakovým postižením

29.7.2021

V sobotu 24. července ožila Vysočina Arena více než 800 účastníky nového běžeckého závodu Generali Česká Red Run. Nerozdávaly se však jen medaile pro nejlepší běžkyně a běžce. Svoji "výhru" si odnesla i Nadace Leontinka v podobě finanční pomoci zrakově postiženým dětem.

Předposlední červencovou sobotu patřila proslulá Vysočina Arena nikoli biatlonistům, ale běžcům. Konal se tam ve své premiéře závod Generali Česká Red Run, který uspořádali organizátoři známé série závodů RunCzech. Díky hlavnímu partnerovi tohoto závodu, Generali České pojišťovně, byla součástí tohoto dne i Nadace Leontinka. Do rukou její ředitelky Barbary Huckové tam zástupce Generali České pojišťovny předal šek na 120 tisíc korun, kterými nadace podpoří ranou péči pro děti se zrakovým postižením.

Je to další příklad úspěšné a dlouhodobé spolupráce Nadace Leontinka s Generali Českou pojišťovnou a její charitativní iniciativou The Human Safety Net. Díky této spolupráci proudí každoročně výrazná finanční podpora do celkem sedmi středisek rané péče po celé České republice. Jen v minulém roce tato částka přesáhla 3 miliony korun!

Střediska rané péče se bezplatně starají o děti se zrakovým a kombinovaným postižením od jejich narození až do věku sedmi let. Hlavním cílem této péče je zejména včasná a správná diagnostika zrakového postižení a následné nastavení optimální zrakové stimulace. Čím dříve začne dítě svůj zrak trénovat, tím větší je pravděpodobnost, že se sníží míra zrakového postižení nebo alespoň zmírní jeho dopady na celkový vývoj dítěte.

Jedním z příkladů, který ukazuje, jak důležitá je služba rané péče pro tyto děti, je i příběh čtyřleté Alžbětky, která se narodila s vážným zrakovým postižením. Rodina ale naštětstí dala na doporučení porodnice a začala spolupracovat s poradkyní rané péče hned od prvních měsíců života své dcerky. Navzdory nepříznivé diagnóze tak dnes Alžbětka využívá zbytky svého zraku na maximum - zvládne rozlišit a pojmenovat barvy a tvary a velmi dobře se orientuje i v méně známém prostředí. Díky včasné správně nastavené péči je z Alžbětky šikovná a zvídavá holčička, která má velký zájem objevovat svět kolem sebe.

 

 

 

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

RunTour Ostrava - 11.6. Dolní Vítkovice

0

V sobotu 11. června zavítá běžecká série RunTour opět do Ostravy do jedinečného areálu Dolních Vítkovic. Na tratích mezi…

více >

VLTAVA RUN 2022 7. účast štafety Nadace Leontinka

0

V sobotu 14. května ve 4 hodiny a 30 minut odstartuje již posedmé štafeta 12ti zrakově postižených běžců a 11ti skvělých…

více >

300 tisíc korun na podporu vzdělávání dětí nevidomých rodičů přispěl projekt Čtení pomáhá i individuální dárci

0

Celkovou částkou 300 tisíc korun podpořila Nadace Leontinka v tomto i minulém školním roce vzdělávání dětí, jejichž rod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři