nadace leontinkaVýstava fotografií na podporu nevidomých rodičů a jejich dětí zamířila do Havlíčkova Brodu

1.2.2022

Putovní a zároveň prodejní výstava fotografií "S Leontinkou kolem světa" pomáhá nevidomým rodičům a jejich dětem na cestě za vzděláním. Výtěžek z prodeje jde na podporu stejnojmenné dárcovské výzvy, kterou Nadace Leontinka uspořádala ve spolupráci s dárcovským portálem Darujme.cz.

V pondělí 4. října odstartovala cesta jedinečné putovní výstavy cestovatelských fotografií s názvem "S Leontinkou kolem světa", která chce podpořit stejnojmenný dárcovský projekt Nadace Leontinka. Cílem tohoto projektu je podpořit nevidomé rodiče a jejich školou povinné děti a umožnit jim získat to nejlepší možné vzdělání.

Poté, co jsme fotografie představili v Pardubicích, Praze a Mladé Boleslavi, zamířila výstava do Brandýsa nad Labem, kde ji 17. února doplnila také cestovatelská přednáška "stopaře po zeměkouli" Slávka Krále. Z Brandýsa se nyní výstava přestěhovala do Havlíčkova Brodu, kde bude k vidění po celý měsíc březen v krásném prostředí nové Krajské knihovny Vysočiny. 

Cílem naší "cesty kolem České republiky" je zejména představit dárcovský projekt S Leontinkou kolem světa širší veřejnosti a spolu s ním i problematiku vzdělávání dětí, jejichž rodiče jsou nevidomí nebo těžce zrakově postižení.

Po shlédnutí výstavy může každý z návštěvníků přispět do projektu zakoupením některé z autorských fotografií, které nám do výstavy věnovali a podepsali naši milí cestovatelé Radek Jaroš, Jaroslav Bouzek, Slávek Král, Karel Wolf, Petr Jan Juračka, Karel Štěpánek, Pavel Svoboda, Jiří Kalát a Radka Tkáčiková. Tito cestovatelé zároveň připravují pro účastníky naší dárcovské výzvy pravidelné cestovatelské příspěvky ze svých cest kolem světa jako odměnu za jejich podporu tohot programu.

Aktuální informace o výstavě můžete sledovat na našich sociálních sítích Facebook a Instagram. Více informací o projektu S LEONTINKOU KOLEM SVĚTA, ke které se můžete také připojit a podpořit tak vzdělávání dětí nevidomých rodičů, najdete ZDE. 

Speciální poděkování patří paní ředitelce TIC v Pardubicích Mgr. Miloslavě Christové za úžasnou podprou našemu projektu. Dále Adéle Salačové z nadačního týmu RSJ, která nám pomohla s instalací výstavy do prostor RSJ a s uvedením výstavy mezi své kolegy. Poděkování patří také Zuzce Hradcové za azyl v kavárně ... škoda nezajít, dámám z Kavárny a Tvořírny Dvě Vrány v Brandýse za poskytnutí prostoru pro výstavu i cestovatelské povídání a Slávkovi Královi za jeho přednášku. Děkujeme také paní Haně Lacinové z Krajské knihovny Vysočiny za pomoc s organizací výstavy v této knihovně.

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Nevidomí hudebníci zahráli příznivcům Leontinky v žižkovském Atriu

0

Oslava hudby, přivítání léta a milé setkání s příznivci a podporovateli Nadace Leontinka - to byl benefiční koncert v ži…

více >

Pupa pomáhá Klárce zábavnou formou rozvíjet zrak

0

Dva roky vyvíjela Romana Chalupová a David Najbrt unikátní interaktivní vzdělávací  pomůcku pro děti se zrakovým a kombi…

více >

RunTour na pražské Ladronce - už 24. září!

0

V sobotu 24. září se běží další díl běžeckého seriálu RunTour, tentokrát na pražské Ladronce. Na tratích v délkách 3, 5 …

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři