nadace leontinkaVýstava fotografií na podporu nevidomých rodičů a jejich dětí putuje po České republice

27.9.2021

Putovní a zároveň prodejní výstava fotografií "S Leontinkou kolem světa" pomáhá nevidomým rodičům a jejich dětem na cestě za vzděláním. Výtěžek z prodeje jde na podporu stejnojmenné dárcovské výzvy, kterou Nadace Leontinka uspořádala ve spolupráci s dárcovským portálem Darujme.cz.

V pondělí 4. října odstartovala cesta jedinečné putovní výstavy cestovatelských fotografií s názvem "S Leontinkou kolem světa", která chce podpořit stejnojmenný dárcovský projekt Nadace Leontinka. Cílem tohoto projektu je podpořit nevidomé rodiče a jejich školou povinné děti a umožnit jim získat to nejlepší možné vzdělání.

První vernisáž této výstavy proběhla v prostoru foyer Turistického informačního centra města Pardubice, na které zahráli brazislké rytmy nevidomí hudebníci Kamila Koncová a Martin Jozífek. Z Pardubic fotografie zamířily do Prahy, kde budou nejméně do konce listopadu zdobit prostory Nadace RSJ. V adventním čase se pak fotografií ujme známá kavárna v Mladé Boleslavi Kavárna ...škoda nezajít a po novém roce výstava zamíří například do Brandýsa nad Labem.

Cílem této "cesty kolem České republiky" je zejména představit dárcovský projekt S Leontinkou kolem světa širší veřejnosti a spolu s ním i problematiku vzdělávání dětí, jejichž rodiče jsou nevidomí nebo těžce zrakově postižení.

Po shlédnutí výstavy může každý z návštěvníků přispět do projektu zakoupením některé z autorských fotografií, které nám do výstavy věnovali a podepsali naši milí cestovatelé Radek Jaroš, Jaroslav Bouzek, Slávek Král, Karel Wolf, Petr Jan Juračka, Karel Štěpánek, Pavel Svoboda, Jiří Kalát a Radka Tkáčiková. Tito cestovatelé zároveň připravují pro účastníky naší dárcovské výzvy pravidelné cestovatelské příspěvky ze svých cest kolem světa jako odměnu za jejich podporu tohot programu.

Aktuální informace o výstavě můžete sledovat na našich sociálních sítích Facebook a Instagram. Více informací o projektu S LEONTINKOU KOLEM SVĚTA pak najdete ZDE. 

Speciální poděkování patří paní ředitelce TIC v Pardubicích Mgr. Miloslavě Christové za úžasnou podprou našemu projektu. Dále Adéle Salačové z nadačního týmu RSJ, která nám pomohla s instalací výstavy do prostor RSJ a s uvedením výstavy mezi své kolegy.

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Zárybský jarmark pro Leontinku přinesl 33.300 Kč

0

I letos se v malé středočeské obci Záryby-Martinov uskutečnil tradiční jarmark pro Leontinku. Děti z mateřské školky v Z…

více >

Týden rané péče chce rozšířit povědomí o této sociální službě

0

V termínu 1.-7. listopadu 2021 proběhne už 14. ročník celostátní akce s názvem Týden rané péče, která má za cíl rozšířit…

více >

RunTour PARDUBICE - již tuto sobotu uzavíráme běžeckou sezónu

0

Již tuto sobotu 16. října se uskuteční závěrečný závod oblíbené amatérské běžecké série RunTour a to na Dostihovém závod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři