nadace leontinkaTrefa za 1 milion 233 tisíc korun pro děti se zrakovým postižením

12.1.2022

Závodem v norském Holmenkollenu se úspěšně zakončila sezóna Světového poháru v biatlonu 2021/22 a s ním i akce Trefa pro Leontinku. V loňském ročníku se díky tomuto projektu, pořádaného Generali Českou pojišťovnou ve spolupráci s Nadací Leontinka, podařilo získat úžasný 1 500 000 korun na podporu osmi středisek rané péče po celé České republice.

Každý terč, který na závodech Světového poháru 2021/22 naši biatlonoví reprezentanti trefili, znamenal nejen cenné body v celkovém skóre, ale i opravdu dobrý skutek. Generali Česká Pojišťovna se totiž opět rozhodla věnovat prostřednictvím své nadace za každý sestřelený terč 500 Kč Nadaci Leontinka, které byly určeny na podporu rané péče v České republice. Pro děti s postižením zraku tak nakonec naši biatlonisté doslova vystříleli úžasnou částku 1 233 000 Kč.

Svoji trefu ale mohli opět poslat i sami diváci a fanoušci biatlonu prostřednictvím dárcovské SMS a stát se tak pomyslně součástí českého biatlonového týmu. V loňském roce se takto podařilo získat dalších 62 tisíc korun. Náklady na celoroční péči o jednu rodinu s dítětem se zrakovým či kombinovaným postižením se přitom pohybuje kolem 50 tisíc korun.

Jsem hrdá, že závody biatlonu opět podpoří rodiny se zrakově postiženými dětmi v celé České republice. V biatlonu potřebují závodníci hodně trénovat, dobře vidět, mít přesnou trefu. A právě tyto trefy pomohou dětem, které odmalička každodenně trénují svůj zrak s nadějí, že jednou také uvidí,“ říká výkonná ředitelka Nadace Leontinka Barbara Hucková.

Raná péče je včasná pomoc ohroženým dětem a dětem se zdravotním postižením a jejich rodinám. Jejím cílem je především eliminovat nebo zmírnit důsledky postižení a poskytnout dětem i jejich rodinám patřičnou podporu. Dětem pomáhá v jejich rozvoji, rodičům je oporou, aby se dokázali vyrovnat s náročnou situací.

Nadace Leontinka dlouhodobě podporuje osm středisek rané péče po celé České republice, a to zejména díky stabilnímu partnerství s Generali Českou pojišťovnou. Raná péče je sociální služba, na kterou má nárok každé dítě s postižením (nejenom s tím zrakovým). Realita vypadá ale trochu jinak. Stát tato střediska financuje pouze ze 60 až 70 procent, zbytek peněz musejí střediska sehnat sama. To pro tato střediska znamená nejen finanční nejistotu, ale i dlouhé čekací lhůty na tuto bezplatně poskytovanou službu. Čím dříve se přitom k dítěti s postižením dostane, tím lepší výsledky může mít. Proto je finanční podpora fungování středisek rané péče dlouhodobě jednou z priorit Nadace Leontinka.

 

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Nevidomí hudebníci zahráli příznivcům Leontinky v žižkovském Atriu

0

Oslava hudby, přivítání léta a milé setkání s příznivci a podporovateli Nadace Leontinka - to byl benefiční koncert v ži…

více >

Pupa pomáhá Klárce zábavnou formou rozvíjet zrak

0

Dva roky vyvíjela Romana Chalupová a David Najbrt unikátní interaktivní vzdělávací  pomůcku pro děti se zrakovým a kombi…

více >

Blíží se poslední RunTour sezóny v Pardubicích!

0

V sobotu 15. října se rozběhne poslední ČEZ RunTour této sezóny přímo na dostihovém závodišti v Pardubicích. Nadace Leon…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři