nadace leontinkaPenzijko od Generali pomáhá dětem se zrakovým postižením

3.11.2021

 

Včasná diagnostika zrakové vady u dětí a správně nastavená léčba může výrazně zlepšit zrakové funkce a další kvalitu života. Za každé sjednané dětské penzijní spoření nyní věnuje Generali penzijní společnost prostřednictvím Nadace Generali ČP 500 korun Nadaci Leontinka právě pro rodiny s dětmi se zrakovým postižením, aby k nim pomoc dorazila včas.


Každoročně se v České republice rodí stovky dětí s různě závažným postižením zraku. Některé zrakové vady jsou zjištěny ještě před narozením dítěte či těsně po porodu, často se ale stává, že se poškození zraku odhalí až po řadě specializovaných vyšetřeních. Ve všech těchto situacích hraje klíčovou roli bezplatná odborná služba rané péče, která rodinám s dětmi se zrakovým postižením poskytuje pomoc hned od narození. V tomto ohledu se totiž doslova hraje o čas - čím dříve je zraková vada odhalena, tím dříve lze začít s optimální zrakovou terapií, a výrazným způsobem tak zlepšit zrakové funkce dítěte. 

"Aby budoucnost všech dětí měla správný směr." Takové je motto aktuální kampaně Generali penzijní společnosti, která za každé sjednané dětské penzijní spoření věnuje 500 korun Nadaci Leontinka, která dlouhodobě podporuje právě střediska rané péče po celé České republice. Financujeme také specializované pomůcky pro zrakovou stimulaci u nejmenších dětí, jako jsou například světelné boxy, nebo diagnostické nástroje pro včasné odhalení zrakových vad.

Naším dlouhodnobým partnerem v naší činnosti je pro nás právě skupina Generali, její charitativní iniciativa The Human Safety Net a Nadace Generali ČP. Díky tomuto partnerství jsme jen letos mohli podpořit devět středisek rané péče částkou vyšší než 2 700 000 korun. 

Více o nabídce dětského penzijního spoření se dozvíte na stránkách Generali penzijní společnosti ZDE. Akce trvá až do konce tohoto roku. Jako poděkování za sjednání dětského spoření, které zároveň pomůže dětem se zrakovým postižení, obdržíte od Nadace Leontinka praktický nákrčník s reflexními prvky a naším logem. 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

RunTour Ostrava - 11.6. Dolní Vítkovice

0

V sobotu 11. června zavítá běžecká série RunTour opět do Ostravy do jedinečného areálu Dolních Vítkovic. Na tratích mezi…

více >

VLTAVA RUN 2022 7. účast štafety Nadace Leontinka

0

V sobotu 14. května ve 4 hodiny a 30 minut odstartuje již posedmé štafeta 12ti zrakově postižených běžců a 11ti skvělých…

více >

300 tisíc korun na podporu vzdělávání dětí nevidomých rodičů přispěl projekt Čtení pomáhá i individuální dárci

0

Celkovou částkou 300 tisíc korun podpořila Nadace Leontinka v tomto i minulém školním roce vzdělávání dětí, jejichž rod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři