nadace leontinkaDar 1 500 000 korun pro ranou péči od Nadace GCP Generali České pojišťovny

30.3.2021

Generali Česká pojišťovna a Český biatlon spojili své síly na pomoc dětem se zrakovým postižením!

Za každou trefu našich biatlonistek a biatlonistů v rámci Světového poháru 2020/21 se Generali ČP rozhodla přispět 500 korun na konto pomoci. Projekt nazvaný Trefa pro Leontinku tak díky přesným střelám českých biatlonistek a biatlonistů, ale i díky diváckým DMS vynesl celkem 1 390 620 korun, které Generali Česká pojišťovna zaokrouhlila na úžasný 1 500 000 korun! Celá částka poputuje do osmi středisek rané péče po celé České republice.

Střediska rané péče poskytují všestrannou podporu dětem se zrakovým postižením od narození až do sedmi let, kdy je největší šance pomocí tréninku a zrakové stimulace vadu zmírnit.

Svoji zkušenost se službami rané péče s námi sdílela maminka pětiletého Danečka, který už v prvním roce svého života bojoval s rakovinou sítnice na pravém očičku a který kromě dětské mozkové obrny musí bojovat právě i s těžkým zrakovým postižením:

"Od počátku byla jejich pomoc neodmyslitelná i kvůli tomu, že Daneček má ještě zdravé dvojče, sestřičku Adélku. Díky bohatým zkušenostem nám od počástku poskytovali rady, pomůcky, kontakty na úřady, možné terapie, lékaře a terapeuty a především nezbytnou a srdečnou podporu ve velmi těžké situaci, kdy se nám život obrátil doslova vzhůru nohama." 

Nadace Leontinka podporuje střediska rané péče v rámci svého projektu Svítání, který je aktivní už od roku 2006. Jedním z hlavních partnerů tohoto projektu je právě Generali Česká pojišťovna a globální iniciativa její mateřské společnosti Generali Group, nesoucí jméno The Human Safety Net.

Moc si vážíme tohoto partnerství a dlouhodobé podpory, kterou Generali Česká pojišťovna poskytuje střediskům rané péče v České republice. Za všechny rodiny, které jejich služeb bezplatně využívají, patří Generali Česká pojišťovna náš velký dík!

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

RunTour Ostrava - 11.6. Dolní Vítkovice

0

V sobotu 11. června zavítá běžecká série RunTour opět do Ostravy do jedinečného areálu Dolních Vítkovic. Na tratích mezi…

více >

VLTAVA RUN 2022 7. účast štafety Nadace Leontinka

0

V sobotu 14. května ve 4 hodiny a 30 minut odstartuje již posedmé štafeta 12ti zrakově postižených běžců a 11ti skvělých…

více >

300 tisíc korun na podporu vzdělávání dětí nevidomých rodičů přispěl projekt Čtení pomáhá i individuální dárci

0

Celkovou částkou 300 tisíc korun podpořila Nadace Leontinka v tomto i minulém školním roce vzdělávání dětí, jejichž rod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři