nadace leontinkaAdventní koncert pro Leontinku opět podpořila HSBC Bank

12.12.2014

 

Adventní koncert pro Leontinku rozezněl Anežský klášter

Ve středu 10. prosince jsme uspořádali tradiční Adventní benefiční koncert, na kterém vystoupili hudebníci se zrakovým postižením. V krásných prostorách Anežského kláštera se představili vybraní studenti Konzervatoře Jana Deyla a jako speciální host vystoupilo Wihanovo kvarteto. Na programu koncertu zazněly skladby českých i světových autorů ve skvělém provedení studentů konzervatoře v oborech flétna, housle, klavír a zpěv. Program zakončil vánočními písněmi pěvecký sbor a instrumentální soubor KJD.

Hlavním partnerem koncertu byla HSBC Bank plc – pobočka Praha, která dlouhodobě podporuje prostřednictvím Nadace Leontinka vzdělávání a rozvoj hudebníků se zrakovým postižením. V úvodu koncertu předal generální ředitel společnosti HSBC Bank pan Michael Hordley Nadaci Leontinka šek na částku 300 000 Kč se slovy: „Jsme velmi rádi, že jsme i letos mohli tímto adventním koncertem podpořit nadané hudebníky.“ Po vyslechnutí koncertu ještě dodal: „Studenti konzervatoře Jana Deyla nám všem ukazují, že bez ohledu na handicap lze dosáhnout výjimečných úspěchů a že každá, byť malá pomoc, má smysl.“ Prostředky věnované HSBC Bank budou použity na projekt „Stipendium Leontinka“, jehož cílem je podporovat sociálně slabé nebo výjimečně nadané studenty se zrakovým postižením. Jednou z talentovaných studentek, které Nadace Leontinka podporuje, je klavíristka Ráchel Skleničková, v jejímž provedení zaznělo Scherzo h moll F. Chopina.

Kromě hlavního partnera koncert také podpořila společnost Carl Zeiss s.r.o., šek na 150 000 Kč předal ředitelce Nadace Leontinka Dr. Andreas Mohr, jednatel společnosti.

Partnery koncertu byli dále RP Invest, FM Logistic, Exx a agentura Ogilvy. Exklusivní prostory Anežského kláštera zapůjčila za velmi vstřícných podmínek Národní galerie. Koncert rovněž podpořila společnost Mary Kay, která všem sólistkám věnovala dárkový balíček a postarala se o líčení a celkovou úpravu vizáže dívek.

Děkujeme všem partnerům, kteří Nadaci Leontinka podpořili a věříme, že si z našeho koncertu odnesli nejen krásný hudební zážitek, ale především přijemný pocit z pomoci druhým. Všechny získané finanční prostředky budou využity na pomoc zrakově postiženým dětem.

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

RunTour Ostrava - 11.6. Dolní Vítkovice

0

V sobotu 11. června zavítá běžecká série RunTour opět do Ostravy do jedinečného areálu Dolních Vítkovic. Na tratích mezi…

více >

VLTAVA RUN 2022 7. účast štafety Nadace Leontinka

0

V sobotu 14. května ve 4 hodiny a 30 minut odstartuje již posedmé štafeta 12ti zrakově postižených běžců a 11ti skvělých…

více >

300 tisíc korun na podporu vzdělávání dětí nevidomých rodičů přispěl projekt Čtení pomáhá i individuální dárci

0

Celkovou částkou 300 tisíc korun podpořila Nadace Leontinka v tomto i minulém školním roce vzdělávání dětí, jejichž rod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři