nadace leontinka4TET a poslední obrázky Johna Lennona/Imagine v dražbě

1.10.2012

Aukce portrétu Johna Lennona/Imagine - od skupiny 4TET.

Vzhledem ke změně repertoáru skupiny 4TET se již nebude malovat obrázek s portrétem Johna Lennona při skladbě Imagine. Od října 2009 do září 2012, tedy za 3 roky, získala Nadace Leontinka díky této akci částku Kč 300.613,-. Všem dárcům/dražitelům a především členům skupiny 4TET mnohokrát děkujeme za pomoc a důvěru.

Prostředky byly použity na pomoc zrakově postiženým dětem ve věku 0 - 25 let, např. pro:

* Dušana B. (1998) - žáka integrovaného do běžné ZŠ, kde je mu k dispozici asistentka pedagoga, s jejíž pomocí zvládá snáze učivo a může se spolu se spolužáky zúčastnit výletů, exkurzí, divadelních představení apod.

* Víta S. (1987) - studenta konzervatoře v Pardubicích, jehož hlavním oborem je hra na violu a který se s nadšením zapojil do školního orchestru, kde je platným hráčem.

* Charitu Šternberk, která s poskytnutých finančních prostředků zajistila pro své klienty hipoterapii, canisterapii, zakoupila didaktické pomůcky pro rozvoj jemné motoriky, sportovní pomůcky, odbornou literaturu.

* Tyflocentrum Brno, o.p.s. a jejich letní tábory pro nevidomé a těžce zrakově postižené děti a mládež. Cílem táborů je zlepšovat prostorovou orientaci, zdokonalovat sociální komunikaci, zvyšovat samostatnost apod.

V tuto chvíli jsou k dispozici 4 poslední obrázky portrétu JL z 18.9.2012 Prahy, 30.5.2012 Sokolova, 11.6.2010 Kroměříže a 25.2.2010 Kutné Hory za vyvolávací cenu Kč 1.000,-/ks. Výtěžek z prodeje je věnován na pomoc zrakově postiženým dětem ve věku 0 - 25 let.

Více informací: Iveta Kučerová, kucerova@nadaceleontinka.cz nebo na tel. +420 235 097 637.

 

 

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Nevidomí hudebníci zahráli příznivcům Leontinky v žižkovském Atriu

0

Oslava hudby, přivítání léta a milé setkání s příznivci a podporovateli Nadace Leontinka - to byl benefiční koncert v ži…

více >

Pupa pomáhá Klárce zábavnou formou rozvíjet zrak

0

Dva roky vyvíjela Romana Chalupová a David Najbrt unikátní interaktivní vzdělávací  pomůcku pro děti se zrakovým a kombi…

více >

RunTour na pražské Ladronce - už 24. září!

0

V sobotu 24. září se běží další díl běžeckého seriálu RunTour, tentokrát na pražské Ladronce. Na tratích v délkách 3, 5 …

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři