nadace leontinkaArchiv novinek / blog

300 tisíc korun na podporu vzdělávání dětí nevidomých rodičů přispěl projekt Čtení pomáhá i individuální dárci

0

Celkovou částkou 300 tisíc korun podpořila Nadace Leontinka v tomto i minulém školním roce vzdělávání dětí, jejichž rodiče jsou nevidomí. Pomohli nám k tomu čtenáři základních i středních škol díky projektu Čtení pomáhá, společnost Generali Investments, ale také individuální dárci, kteří přispěli do našeho dárcovského projektu, S Leontinkou kolem světa. Ten pomalu spěje do svého cíle – projekt na podporu dětí a jejich nevidomých rodičů naopak ani zdaleka nekončí a plánuje další rozšíření.


Zrakově handicapovaní běžci v bílé stopě Jizerské 50 - už potřinácté

0

Už potřinácté se postavili na start Jizerské 50 závodníci se zrakovým handicapem! Jejich účast na závodech různých délek každoročně zajišťuje Nadace Leontinka za pomoci svých partnerů a příznivců.

Zárybský jarmark pro Leontinku přinesl 33.300 Kč

0

I letos se v malé středočeské obci Záryby-Martinov uskutečnil tradiční jarmark pro Leontinku. Děti z mateřské školky v Zárybech spolu s obyvateli obce již pošesté společně rozsvítili vánoční strom a podpořili NADACI LEONTINKA. Na jarmarku letos „nakoupili“ vlastnoručně vyrobené dárečky a domácí dobroty za 33.300 Kč a pomohou tak dětem nevidomých a těžce zrakově postižených rodičů na cestě za vzděláním. Speciálně vyškolení asistenti tak budou moci strávit v rodinách více než 166 hodin při pomoci dětem s přípravou do školy i s běžnými životními situacemi.

Všem obyvatelům obce Záryby-Martinov ze srdce děkujeme a přejeme klidný adventní čas, veselé Vánoce a pevné zdraví v novém roce 2022.

 

Sport nám nevidomým dává další rozměr a smysl života (Ivo Budil, nevidomý sportovec)

0

13. listopad je Mezinárodním dnem nevidomých, který má upozornit na problémy a potřeby zrakově postižených, ale také rozptýlit některé předsudky a mylné představy o tom, co lidé s tímto handicapem, a navzdory němu, všechno dokážou. Pojďme si proto představit příběhy tří nevidomých sportovců, kteří se i přes svůj handicap nebáli postavit na start náročného štafetového závodu Vltava Run a opakovaně překonali limity, na které by si netroufl ani leckterý zdravý sportovec.

Novinky na starém webu

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Nevidomí hudebníci zahráli příznivcům Leontinky v žižkovském Atriu

0

Oslava hudby, přivítání léta a milé setkání s příznivci a podporovateli Nadace Leontinka - to byl benefiční koncert v ži…

více >

Pupa pomáhá Klárce zábavnou formou rozvíjet zrak

0

Dva roky vyvíjela Romana Chalupová a David Najbrt unikátní interaktivní vzdělávací  pomůcku pro děti se zrakovým a kombi…

více >

RunTour na pražské Ladronce - už 24. září!

0

V sobotu 24. září se běží další díl běžeckého seriálu RunTour, tentokrát na pražské Ladronce. Na tratích v délkách 3, 5 …

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři