nadace leontinkaArchiv novinek / blog

Sport nám nevidomým dává další rozměr a smysl života (Ivo Budil, nevidomý sportovec)

0

13. listopad je Mezinárodním dnem nevidomých, který má upozornit na problémy a potřeby zrakově postižených, ale také rozptýlit některé předsudky a mylné představy o tom, co lidé s tímto handicapem, a navzdory němu, všechno dokážou. Pojďme si proto představit příběhy tří nevidomých sportovců, kteří se i přes svůj handicap nebáli postavit na start náročného štafetového závodu Vltava Run a opakovaně překonali limity, na které by si netroufl ani leckterý zdravý sportovec.

Týden rané péče chce rozšířit povědomí o této sociální službě

0

V termínu 1.-7. listopadu 2021 proběhne už 14. ročník celostátní akce s názvem Týden rané péče, která má za cíl rozšířit povědomí o této sociální službě a posílit spolupráci napříč obory. Ambasadorem letošního ročníku se stala hudební skupina Mirai, která akci propůjčila i slogan: Slovo "NEJDE" neexistuje.

RunTour PARDUBICE - již tuto sobotu uzavíráme běžeckou sezónu

0

Již tuto sobotu 16. října se uskuteční závěrečný závod oblíbené amatérské běžecké série RunTour a to na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Zajímavá a pro RunTour netradičně krosová trať, kde se ještě před týdnem proháněli ti nejlpeší dostihoví koně v rámci Velké Pardubické, láká i běžce se zrakovým postižením. I přes vyšší obtížnost a náročnější spolupráci s průvodci se na sobotní závod přihlásilo celkem 5 ZP běžců, kteří budou zastupovat Nadaci Leontinka v tradičních žlutých vestičkách. Přijďte jim fandit a nezapomeňte také navštívit růžový stan Nadace Leontinka, kde se můžete dozvědět více o naší práci a zároveň podpořit náš aktuální projekt S LEONTINKOU KOLEM SVĚTA.

Zveme také do masérského stanu Nadace Leontinka, kde si můžete letos naposled vychutnat sportovní masáž před nebo po závodě v podání našich nevidomých a slabozrakých masérů.

Těšíme se na vás:o)

Překážkám navzdory - příběh sportovkyně tělem i duší

0

Eva Lesová, 22 letá vysokoškolská studentka se zrakovým handicapem, je sportovkyní tělem i duší. Už na speciální základní škole v Opavě byla velkým tahounem třídy, který dokázal ostatní namotivovat k úžasným výkonům. S Nadací Leontinka Eva absolvovala nepočítaně závodů, ať už v rámci běžeckého seriálu RunTour, závody Vltava Run či Jizerské 50. Sama si pak troufla i na velmi obtížný překážkový závod Spartan Race. Nadace Leontinka Evu dlouhodbě podporuje při jejím studiu - a Eva pro nás na oplátku píše různé příspěvky, mimo jiné také o tom, jaké to je, být sportovkyní se zrakovým handicapem. 

Novinky na starém webu

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Týden rané péče chce rozšířit povědomí o této sociální službě

0

V termínu 1.-7. listopadu 2021 proběhne už 14. ročník celostátní akce s názvem Týden rané péče, která má za cíl rozšířit…

více >

RunTour PARDUBICE - již tuto sobotu uzavíráme běžeckou sezónu

0

Již tuto sobotu 16. října se uskuteční závěrečný závod oblíbené amatérské běžecké série RunTour a to na Dostihovém závod…

více >

SWEET SIXTEEN - LEONTINKA oslavila 16. narozeniny v Jazz Docku

0

NADACE LEONTINKA OSLAVILA 16. NAROZENINY V KLUBU JAZZ DOCK Ve čtvrtek 23. září oslavila Nadace Leontinka v pražském klu…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři